محل تبلیغات شما

پنجره سه جداره

در این مقاله ما شما را با مفهوم پنجره سه جداره آشنا می‌کنیم. و سعی می‌کنیم، برای شما برخی سوالات را که، قبل از خرید پنجره سه جداره پیش می‌آید پاسخ دهیم.

پنجره سه جداره چیست؟

پنجره سه جداره عملا یک پنجره دو جداره upvc است با یک شیشه اضافه. اما چرا باید به پنجره دو جداره یک شیشه اضافه کرد؟ اصلی که برای سه جداره کردن پنجره‌ها برمی‌شمرند مقابله با سر و صدا و برودت و حرارت است. اما مگر پنجره دو جداره، در برابر این مشکلات مقاوم نبود که بخواهیم با خرج بیشتر پنجره سه جداره را وارد بازی کنیم.
بله پنجره دو جداره مانند پنجره سه جداره مقاومت بسیار بالایی در برابر سروصدا و گرما و سرما دارد. اما این مقاومت حد و حدی دارد. بگذارید برای شما بحث سر و صدا را به خوبی باز کنم.
شما کجا زندگی می‌کنید؟ آیا بَرِ یک خیابان شلوغ مرکز شهر ، یا در یک کوچه نه‌چندان شلوغ به‌سر می‌برید. ماشین‌هایی که از اطراف شما رد می‌شوند چگونه‌اند آیا اطراف شما ماشین‌های سنگین حرکت می‌کنند؟ پنجره دو جداره عملا یکی از بهترین‌های دنیا در کنترل سر و صدا هستند، اما در محیط‌های بسیار پر سر و صدا مانند محیط‌های صنعتی، یک شیشه به میان دو جدار شیشه‌ای پنجره اضافه می شود به این وسیله حجم سر و صدای به وجود آمده را کنترل می‌کنند.
البته نوع و ضخامت شیشه‌های به کار رفته در این پنجره‌ها بسیار مهم است. در برخی مدل‌های پنجره سه جداره، بهبود عایق سروصدا عملا با شیشه سه جداره تنها حدود 7% صورت می‌پذیرد. این عدد حدی مایل به صفر در عایق سر و صدا است. اما اگر همین تکنیک را به درستی و با کلاف استاندارد و شیشه‌های بسیار قوی انجام دهید عایق صدا سه تا 5 برابر افزایش می‌یابد. این یعنی این که حتی اگر شلوغ‌ترین اتوبان تهران هم در اطراف شما باشد، عملا صدایی از آن را احساس نمی‌کنید. اما درباره سر و صدای اطراف به یاد داشته باشید، این سر و صدا‌ها به صفر نمی‌رسد؛ زیرا همیشه ماشین پیدا می‌شود که صدای نعره‌وارش آرامش شما را بخراشد.
اما در کیفیت پنجره سه جداره نیز مسائلی تأثیرگذارند است. این پنجره‌ها عملا از وزنی بیش از پنجره‌های دوجداره برخورداند و همین وزن زیاد می‌تواند در کیفیت آنها در بلند مدت تأثیرگذار باشد. البته این به آن معنا نیست که خرید و نصب یک پنجره سه جداره می‌تواند فرسایشی بیش از یک پنجره دو جداره را در پی داشته باشد.
هر چقدر وزن یک المان در ساختمان بالاتر رود، روش نصب آن و همین طور پایدار کردن و با دوام کردن آن نیز سخت‌تر می‌شود. یکی از مزایای بسیار ستودنی درب و پنجره upvc وزن کم آنها بوده است. اما حالا ما درصدی این وزن را با نصب پنجره سه جداره بالا می‌برم. اما هنوز هم پنجره سه جداره از پنجره های آهنی سبک ترند و می توان آن‌ها را یک جایگزین خوب برای پنجره‌های سنتی دانست.
نکته بسیار مهم این است که، به واسطه وزن پنجره‌های سه جداره ، این پنجره‌ها برای خانه‌های خیلی قدیمی مناسب نیستند. خانه‌هایی که دیوارها و جدار پنجره‌های آنها، افت سنگینی داشته است، به هیچ گزینه مناسبی برای نصب پنجره سه جداره به حساب نمی‌آیند. زیرا کار گذاشتن و آب بندی آنها بسیار مشکل و در پاره‌ای موارد غیر ممکن است.

پنجره سه جداره به همراه دیوارهای عایق

دیگر نکته‌ای که باید برای پنجره‌های سه جداره در نظر گرفت آن است که افرادی که به دنبال این دسته از پنجره‌ها می‌گردند عملا به سر و صدا حساسیت زیادی دارند. از این رو ما پیشنهاد می‌کنیم علاوه بر خرید پنجره‌های سه جداره عالی ایران upvc ، دیوار‌های خانه را نیز عایق صوتی کنند تا از امکان عایق بودن صدای بسیار بالای این پنجره‌ها بهره ببرند.


درب و پنجره upvc | ایران یو پی وی سی

پنجره سه جداره چیست؟

مقاومت درب و پنجره های دوجداره

دلایل تعویض پنجره خود با پنجره های upvc

جداره ,پنجره ,سه ,یک ,سر ,صدا ,سه جداره ,پنجره سه ,سر و ,و صدا ,دو جداره

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
اجناس فوق العاده دانلود سرا فروشگاه برتر شاپ تعمیر کالباس بر تخصصی مخزن آب وبلاگ شخصی ایلقار مددی سایتی برای همه آنلاین دانلود فایل وبلاگ ساسان شامل بهترین مطالب